Sort by

Jason has logged 353 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night at the Alamo

Last Night at the Alamo

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★½
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Breakin'

Breakin'

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★
Edit this entry  
20
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marfa Girl 2

Marfa Girl 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wolf Lake

Wolf Lake

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Senso

Senso

1954
×
★★½
Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Race

The Last Race

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Great Northfield Minnesota Raid

The Great Northfield Minnesota Raid

1972
×
★★½
Edit this entry  
18
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Heart of Midnight

Heart of Midnight

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Deadly Companions

The Deadly Companions

1961
×
★★★
Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Les vacances continuent

Les vacances continuent

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★
Edit this entry