Sort by

Jason has logged 384 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
First Cousin Once Removed

First Cousin Once Removed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
18
Night Game

Night Game

1989
×
★★
Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Skatetown, U.S.A.

Skatetown, U.S.A.

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★½
Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Conquest

Conquest

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Bad at Dancing

Bad at Dancing

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
H Is for House

H Is for House

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Windows

Windows

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Intervals

Intervals

1969
×
★★★
Edit this entry  
17
Give a Girl a Break

Give a Girl a Break

1953
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kenny & Company

Kenny & Company

1976
×
★★★½
Edit this entry  
15
Whirlpool

Whirlpool

1950
×
★★★½
Edit this entry  
15
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Edit this entry  
15
Mumford

Mumford

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry