RSS feed for Jason

Jason has logged 40 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★½
Edit this entry  
31
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gambling Lady

Gambling Lady

1934
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Split Image

Split Image

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
Troll 2

Troll 2

1990
×
★½
Edit this entry  
16
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Edit this entry  
10
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Baby

Baby

1954
×
★★★
Edit this entry  
10
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Jonas Mekas in Kodachrome Days

Jonas Mekas in Kodachrome Days

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cassis

Cassis

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
Notes on the Circus

Notes on the Circus

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Hooper

Hooper

1978
×
★★★½
Edit this entry  
04
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Edit this entry  
03
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★½
Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry