RSS feed for Jason

Jason has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Scrap Happy Daffy

Scrap Happy Daffy

1943
×
★★½
Edit this entry  
08
Porky Pig's Feat

Porky Pig's Feat

1943
×
★★★½
Edit this entry  
08
Plane Daffy

Plane Daffy

1944
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wholly Smoke

Wholly Smoke

1938
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nasty Quacks

Nasty Quacks

1945
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wabbit Twouble

Wabbit Twouble

1941
×
★★★½
Edit this entry  
08
Porky in Wackyland

Porky in Wackyland

1938
×
★★★★
Edit this entry  
08
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Red Hot Rangers

Red Hot Rangers

1947
×
★★½
Edit this entry  
07
Wags to Riches

Wags to Riches

1949
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Address Unknown

Address Unknown

1944
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joe

Joe

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
One Way Passage

One Way Passage

1932
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
House Party

House Party

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bully

Bully

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Pharos of Chaos

Pharos of Chaos

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★½
Edit this entry  
26
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
China Seas

China Seas

1935
×
★★★½
Edit this entry  
22
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Soldier

The Soldier

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★½
Edit this entry