RSS feed for Jason

Jason has logged 659 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Beyond The Law

Beyond The Law

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Matchless

Matchless

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★
Edit this entry  
31
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Edit this entry  
04
Hooper

Hooper

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
Blast

Blast

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
A Breed Apart

A Breed Apart

1984
×
★★★
Edit this entry  
23
The Losers

The Losers

1970
×
★★½
Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Secret Invasion

The Secret Invasion

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Any Gun Can Play

Any Gun Can Play

1967
×
★★½
Edit this entry  
09
Murderers' Row

Murderers' Row

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★½
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Principal

The Principal

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
Keoma

Keoma

1976
×
★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★½
Edit this entry  
13
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★½
Edit this entry  
12
Stick

Stick

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Black Windmill

The Black Windmill

1974
×
★★★
Edit this entry