RSS feed for Jason

Jason has logged 51 entries for films rated ★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Troll 2

Troll 2

1990
×
★½
Edit this entry  
21
Uninvited

Uninvited

1988
×
★½
Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Lava

Lava

2014
×
★½
Edit this entry  
07
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Red State

Red State

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Paul

Paul

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★½
Edit this entry  
14
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Edit this entry  
04
Who the #$&% Is Jackson Pollock?

Who the #$&% Is Jackson Pollock?

2006
×
★½
Edit this entry  
17
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Edit this entry  
07
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★½
Edit this entry  
17
Micmacs

Micmacs

2009
×
★½
Edit this entry  
11
I Am Not Your Friend

I Am Not Your Friend

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lions Love

Lions Love

1969
×
★½
Edit this entry  
25
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen River

Frozen River

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Feast II: Sloppy Seconds

Feast II: Sloppy Seconds

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★½
Edit this entry  
31
Traitor

Traitor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dorian Gray

Dorian Gray

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tracey Fragments

The Tracey Fragments

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Is Right

Wrong Is Right

1982
×
★½
Edit this entry  
12
Stranger on the Third Floor

Stranger on the Third Floor

1940
×
★½
Edit this entry  
28
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★½
Edit this entry  
13
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★½
Edit this entry  
12
War

War

2007
×
★½
Edit this entry  
24
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★½
Edit this entry  
28
Gospel According to Harry

Gospel According to Harry

1994
×
★½
Edit this entry  
21
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★½
Edit this entry  
08
Ploy

Ploy

2007
×
★½
Edit this entry