RSS feed for Jason

Jason has logged 894 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cassis

Cassis

1966
×
★★★½
Edit this entry  
08
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hooper

Hooper

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uptight

Uptight

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hollywood Man

Hollywood Man

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★½
Edit this entry  
13
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Invasion

The Secret Invasion

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Costume Designer

The Costume Designer

1950
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Snake Pit

The Snake Pit

1948
×
★★★½
Edit this entry  
18
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cry of a Prostitute

Cry of a Prostitute

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★½
Edit this entry  
12
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ernie Pyle's Story of G.I. Joe

Ernie Pyle's Story of G.I. Joe

1945
×
★★★½
Edit this entry  
03
La Libertad

La Libertad

2017
×
★★★½
Edit this entry