• Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★½

  • Contra

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Inside Borussia Dortmund

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Polar

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Blame Game

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Hunter Killer

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A-X-L

    ★½

  • The First Purge

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★