RSS feed for Ben X

Ben X has logged 35 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
12 O’Clock Boys

12 O’Clock Boys

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Town

The Town

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry