RSS feed for Ben X

Ben X has logged 52 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★½
Edit this entry