Ben X has logged 73 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Initial D

Initial D

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Omotenashi

Omotenashi

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
11
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Una

Una

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Doom

Doom

2005
×
★★
Edit this entry  
05
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chasing the Dragon

Chasing the Dragon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry