RSS feed for Ben X

Ben X has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Legend of the Dragon

Legend of the Dragon

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Kin

Kin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Creative Brain

The Creative Brain

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
World's End

World's End

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry