RSS feed for Ben X

Ben X has logged 92 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Initial D

Initial D

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Omotenashi

Omotenashi

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Una

Una

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
TEKKEN

TEKKEN

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry