RSS feed for Ben X
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Edit this entry  
06
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
½
Edit this entry  
14
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Powder Blue

Powder Blue

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry