RSS feed for Ben X

Ben X has logged 138 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Priest

Priest

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Spy

The Spy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Legend of the Dragon

Legend of the Dragon

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kin

Kin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry