• Stowaway

    ★★

  • Romeo & Juliet

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • A Hard Problem

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • kid 90

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

  • Moxie

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Your Honor

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Alright If You're Alright

  • Pink Skies Ahead

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

  • Stardust

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Comedy Store

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Comey Rule

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • The Sleepover

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★½