Ben York has logged 171 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pete's Dragon

Pete's Dragon

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romantic Comedy

Romantic Comedy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Over It

Get Over It

2001
×
★½
Read the review Edit this entry