Ben York has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Judge

The Judge

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Small Engine Repair

Small Engine Repair

×
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Go West

Go West

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fabulous Allan Carr

The Fabulous Allan Carr

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Hard Problem

A Hard Problem

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
kid 90

kid 90

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Changes in the Ocean, Changes in the Sea

Changes in the Ocean, Changes in the Sea

2019
×
Read the review Edit this entry