Sort by

Bernardo has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry