• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Betrayed

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • I Kill Giants

    ★★★

  • LA 92

    ★★★½