Sort by

yağmur has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Manifesto

Manifesto

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Irreversible

Irreversible

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cocoon

Cocoon

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Our Grand Despair

Our Grand Despair

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry