• Blue Valentine

  Blue Valentine

  ★★½

  filmin türü: korku. lütfen düzeltin

 • I’ll Leave You Two Alone

  I’ll Leave You Two Alone

  üç karakterin de arasında gereksiz bi sexual tension var

 • Blind Chance

  Blind Chance

  ★★★★

  aile,siyaset, din ve kendi isteklerimiz.. şu anki türkiye'de (ve ömür boyu) bu kavramlar sürekli aklımızı kurcalayıp gündemimizi oluştururken, dönemin polonya hükûmetiyle kıyaslamamak mümkün değil. bir kadın hep var, devletin baskısı her zaman bir yerlerde can sıkacak, o ihtimaller aklımızı kurcalayacak.. yeri gelecek olabilecek en güzel geleceği elimizin tersiyle ittiğimizi çok sonradan anlayacağız. iyi ki diyecek miyiz bir gün? vitek gibi o güçlü tutkuyla ideallerimizin peşinden gidip en azından o uğurda yandık diyebilecek miyiz?

  bugünlerde çok az düşünüyorum, dünya telaşına daldım, beynimi sadece taşıyorum. kiéslowski bu gece aklımı yormamı, zihnimin varlığını kendime hatırlatmamı sağladı. iyi ki vardın canım.

 • Apartment

  Apartment

  arama bi daha sapık herif :D

 • The Worst Person in the World

  The Worst Person in the World

  ★★★★½

  yeniden izleyecek gücü kendimde nasıl buldum bilemiyorum. julie ile yeniden yüzleşme fikri beni o kadar geriyordu ki kendimi daha iyi çözebilme fırsatını sunacağını bilmesem izlemezdim. ben julie nin korkak haliyim. denemekten, haksız çıkmaktan korkan, ona öğretilenlerin hepsine boyun eğmiş aza kanaat eden kız çocuğu. içimde bastırdığım tüm duyguları julie birebir yaşarken; deneyimleyip acısını, hüznünü, aşkını umarsızca yaşarken onu kıskanmamam hiç mümkün değil. haydar ergülen diyor ki: "Hayatımı nasıl taramalıyım ki fiyakalı dursun?" hep bunu soruyorum kendime neyi seçmeliyim neyi sevmeliyim bunu şu an yapmamalıyım bu duygumu belli etmemeliyim hayır yağmur hayır kendini rahat bırakmalısın.

 • The Great Istanbul Depression

  The Great Istanbul Depression

  ★★★★

  yes be! o kadar içten geldi ki o kadar şirin.. senaryodaki hiçbir şeyin baktığınızda ortak bir bağlamda toplanmadığını düşünmek çok olası. bunu gerçekten dibine kadar yaşamış biri olarak 1 ayda kendi bölümümden çok farklı 4 iş denemiş, en sonunda sadece kendi mesleğimi yapmak istediğimi haykırmış, yalpalamış ve filmlere sarılan, yanında dostu olmayacak kadar şansız biri olarak bu film muhteşem bir ayna, moral düzeltir diye rakkas dinleyerek yatakta uzanarak kıvırtmak da bir o kadar gerçek.. nereden biliyorsun diye sormayın.

 • Whiplash

  Whiplash

  ★★★★½

  müziklerin ritmi yüksek olduğu için filmin ritmi de ona uymuş tempo hiç düşmüyor. oyunculuklar muazzam en son kendimi ağlarken buldum. ve o caps geldi aklıma "BATERİSTİ ÇALAN KİŞİNİN ADI NE ACABA??

 • Window Water Baby Moving

  Window Water Baby Moving

  ★★★★

  lisedeyken o kadar çok doğum videosu izledim ki bebeği 3 dakikada fışlatan bi kadın izlediğim için bu bana biraz şov geldi ama baya estetik olmuş

 • A Hero

  A Hero

  ★★★★

  farhadi sineması = dingin kaos.
  serim, düğüm, çözüm tekniği diğer filmleriyle aynı ama hiç sıkıcı gelmiyor içine çekiyor her bir olayda. üstelik bu filminde körkütük aşık, kadın karakter görmek beni heyecanlandırdı. başrolün üzüntüden eriyişine birebir şahit olmuş hissi o kadar üzdü ki beni haklı haksız ayrımı yapacak takatim kalmadı.

 • The Lighthouse

  The Lighthouse

  ★★★★½

  bu zamana kadar izlediklerimin içinde bergman etkisini en çok gözlemlediğim film oldu lighthouse ve oyunculukların aşırı iyi olması ağzım açık izlettirdi ertelemeyin bu filmi ya hemen izleyin

 • Wild Abandon

  Wild Abandon

  ★★★

  kinyas ve kayra'yı yarısına kadar okuyup bırakmış biri olarak hakan günday'ın içsel çatışmaları, ruhsal sıkıntıları olmayan bir karakter yazmayacağı aşikardır ama birden fazla bu tarz karakter yaratması büyük yetenek. oyuncuları da iyi (haluk bilginer'i görmekten bir miktar sıkılsam da) müzikler özenle seçilmiş shazam açıktı izlerken sürekli. favori karakterim psikopat cüce kızımız oldu fazla idraktan ölücek küçüğüm benim

 • Crazy, Stupid, Love.

  Crazy, Stupid, Love.

  ★★★½

  ryan gosling replikleri fazla olduğu için üç buçuk