Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

  • Killers of the Flower Moon

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • John Wick: Chapter 4

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Pathaan

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Venom

    ★★

  • Mission: Impossible – Fallout

  • Phantom Thread

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • John Wick