Sort by

bernieandbust has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Producers

The Producers

1967
×
★★½
Edit this entry  
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry