• Avatar 3

    ★½

  • Antlers

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

  • Black Is King

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Plot Against America

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • #cats_the_mewvie

    ★★

  • Disclosure

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • The Turning

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Synonyms

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★