Reely Bernie has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Taking Chance

Taking Chance

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Affliction

Affliction

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matador

The Matador

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Immortals

Immortals

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fall

The Fall

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★
Edit this entry  
05
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sahara

Sahara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Edit this entry