B E R T has logged 37 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Julie

Julie

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BUtterfield 8

BUtterfield 8

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return to Two Moon Junction

Return to Two Moon Junction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mountain

Mountain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Notorious Bettie Page

The Notorious Bettie Page

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thrill of It All

The Thrill of It All

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Astronaut's Wife

The Astronaut's Wife

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Devil Worship: Exposing Satan's Underground

Devil Worship: Exposing Satan's Underground

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry