Sort by

B E R T has logged 443 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Distorted

Distorted

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tig

Tig

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slice

Slice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amityville Murders

The Amityville Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nights in Rodanthe

Nights in Rodanthe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry