Sort by

B E R T has logged 43 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat's Meow

The Cat's Meow

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Truth and Lies: The Family Manson

Truth and Lies: The Family Manson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Infamous

Infamous

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fabulous! The Story of Queer Cinema

Fabulous! The Story of Queer Cinema

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slumber

Slumber

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prophet's Prey

Prophet's Prey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tonya & Nancy: The Inside Story

Tonya & Nancy: The Inside Story

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Windows

Windows

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pee-wee Herman Show on Broadway

The Pee-wee Herman Show on Broadway

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Open House

The Open House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry