Sort by

B E R T has logged 50 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incendiary

Incendiary

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cement Garden

The Cement Garden

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deception

Deception

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Come Fly with Me

Come Fly with Me

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Apple

The Apple

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mammoth

Mammoth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Sybil

Sybil

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Long Walk Home

The Long Walk Home

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
North

North

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dominion: Prequel to The Exorcist

Dominion: Prequel to The Exorcist

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joan Rivers: Don't Start with Me

Joan Rivers: Don't Start with Me

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joan Rivers: A Piece of Work

Joan Rivers: A Piece of Work

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Leaves

Autumn Leaves

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Down to Earth

Down to Earth

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Brady Bunch in the White House

The Brady Bunch in the White House

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Move Over, Darling

Move Over, Darling

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Beefcake

Beefcake

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry