Sort by

B E R T has logged 651 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Water

Black Water

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roped

Roped

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
InstaPsycho

InstaPsycho

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yummy

Yummy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
True Fiction

True Fiction

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bay of Silence

The Bay of Silence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Murder to Remember

A Murder to Remember

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Redfern Now: Promise Me

Redfern Now: Promise Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Audrey

Audrey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Geography Club

Geography Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Stalker

The Night Stalker

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deliver by Christmas

Deliver by Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry