B E R T has logged 83 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fashionably Yours

Fashionably Yours

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Within These Walls

Within These Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Steel Magnolias

Steel Magnolias

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Graveyard

Ghost in the Graveyard

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Delivered

Delivered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawlers

Crawlers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
School Spirit

School Spirit

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Treehouse

Treehouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Down

Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Here Now

Here Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venice 70: Future Reloaded

Venice 70: Future Reloaded

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sum of Us

The Sum of Us

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Schatt's Last Shot

Schatt's Last Shot

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Body

The Body

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry