• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Zátopek

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★½