Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Switch

Kill Switch

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Square

All Square

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carter

Carter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Guns

Mean Guns

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry