RSS feed for I’m

I’m has logged 509 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Affurmative Action

Affurmative Action

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Third Annual 'On Cinema' Oscar Special

The Third Annual 'On Cinema' Oscar Special

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Made of Imagination

Made of Imagination

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prada: Candy

Prada: Candy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Second Annual 'On Cinema' Oscar Special

The Second Annual 'On Cinema' Oscar Special

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John's Gone

John's Gone

2010
×
Read the review Edit this entry