Sort by

I’m The Only Juan has logged 35 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Do Not Track

Do Not Track

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Premature

Premature

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1950

1950

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry