RSS feed for I’m

I’m has logged 35 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed

The Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed

2004
×
Read prior review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed

The Lost Tape: Andy's Terrifying Last Days Revealed

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry