I’m The Only Juan has logged 35 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raúl Juliá: The World’s a Stage

Raúl Juliá: The World’s a Stage

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Awesometown

Awesometown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry