I’m The Only Juan has logged 658 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trail of the Pink Panther

Trail of the Pink Panther

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Universal Soldier II: Brothers in Arms

Universal Soldier II: Brothers in Arms

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goat

The Goat

1921
×
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Meetin' WA

Meetin' WA

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry