I’m The Only Juan has logged 66 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Edit this entry  
27
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breezy

Breezy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Edit this entry  
17
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Revenge

Revenge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invictus

Invictus

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bird

Bird

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry