RSS feed for I’m

I’m has logged 204 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Island

The Island

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pusher III: I'm the Angel of Death

Pusher III: I'm the Angel of Death

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Ghoul 'S'

Tokyo Ghoul 'S'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry