RSS feed for I’m
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raúl Juliá: The World’s a Stage

Raúl Juliá: The World’s a Stage

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Awesometown

Awesometown

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry