Sort by

Bethan has logged 528 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry