Sort by

lena has logged 65 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Professor Layton and the Eternal Diva

Professor Layton and the Eternal Diva

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry