Sort by

lola gumball has logged 67 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
STUCK

STUCK

2001
×
Edit this entry  
27
Breaking the Girls

Breaking the Girls

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping Beauties

Sleeping Beauties

1999
×
Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Massive F*cking Bender

The Massive F*cking Bender

2020
×
Edit this entry  
26
The Quiet

The Quiet

2019
×
Edit this entry  
25
The Savages

The Savages

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hate2O

Hate2O

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Timecode

Timecode

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider

Spider

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
15
The Swarm

The Swarm

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trust

Trust

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
13
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Music

Music

2021
×
½
Edit this entry  
11
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★½
Edit this entry  
09
Make Up

Make Up

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★½
Edit this entry