Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mission

The Mission

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★½
Edit this entry  
16
Cops

Cops

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Play House

The Play House

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Book

Jungle Book

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
56 Up

56 Up

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Honor Among Lovers

Honor Among Lovers

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incoherence

Incoherence

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Hour with You

One Hour with You

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spettacolo

Spettacolo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Gadsby: Something Special

Hannah Gadsby: Something Special

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mae Martin: SAP

Mae Martin: SAP

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marc Maron: From Bleak to Dark

Marc Maron: From Bleak to Dark

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Premature

Premature

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Week

One Week

1920
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Cook

The Cook

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Is Illuminated

Everything Is Illuminated

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ossos

Ossos

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ever After

Ever After

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trance

Trance

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry