Sort by

Bethany has logged 414 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falls

The Falls

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Turnips Make It Hard to Sleep

White Turnips Make It Hard to Sleep

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Real Life

Real Life

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade II

Blade II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
For You I Will Fight

For You I Will Fight

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sting

The Sting

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Cells

Blood Cells

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Northside 777

Call Northside 777

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Congress

The Congress

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Iris

Iris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eastern Boys

Eastern Boys

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Matter of Love

The Dark Matter of Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Know How

Know How

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Little White Lie

Little White Lie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tristana

Tristana

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Primary Instinct

The Primary Instinct

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry