Sort by

Bethany has logged 274 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Everything

After Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Years: Richard Linklater

21 Years: Richard Linklater

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tramps

Tramps

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Read the review Edit this entry