RSS feed for BetterCallFau
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
½
Edit this entry  
16
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Night Shift

Night Shift

1982
×
Edit this entry  
31
The Predator

The Predator

2018
×
½
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★★
Edit this entry