• Licorice Pizza

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • The List of Those Who Love Me

    ★★★

  • Save Ralph

  • Ethos

  • Sweat

  • Another Round

    ★★★★

  • Unorthodox

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Comidark Films 2: Insane

  • Love, Spells and All That

  • You've Got Murder

    ½

  • Comidark Films: The Getaway

  • Comidark Films: In Between

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★

  • Beats

  • mid90s

  • The Wild Pear Tree

  • Persona

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Taksim Hold'em

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • T2 Trainspotting

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • Dust Cloth

    ★★★½

  • Parisienne

  • The Martian

  • Motherland

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Love

  • Ivy

  • Cyberbully

  • Mommy

    ★★

  • Force Majeure

  • The Grand Budapest Hotel

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Only Lovers Left Alive

    ½

  • Blue Is the Warmest Color

  • Black Mirror: Be Right Back

  • Life of Pi

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Hunt

  • Laurence Anyways

  • God's Faithful Servant: Barla

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★★

  • Drive

  • Oslo, August 31st

    ★★★★

  • Midnight in Paris

  • Lemonade Mouth

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • 16 Wishes

    ★★★★★

  • Recep Ivedik 3

    ★★★★

  • Romantik Komedi

  • Blue Valentine

  • Majority

  • Free Man